"Bir Toplumdaki Engelli İnsanların Yaşam Kalitesi O Toplumun ve Toplumun Yöneticilerinin Aynasıdır" 25/08/2017

“Artuklu Engel Tanımıyor” Projesi kapsamında engelli vatandaşlarımıza akülü tekerlekli sandalye, yatağa bağlı yaşamak zorunda olan vatandaşlarımıza ise ortopedik hasta yatağı ulaştırmaya devam ediyoruz. 

Bu bağlamda; 13 Mart Mahallesinde yaşayan 70 yaşındaki Ferit Karataş’ a ortopedik hasta yatağı, Yaylı Mahallesinde yaşayan Sakine Bedir’ e ise akülü tekerlekli sandalye ulaştırarak, Artuklu Belediyesi olarak sevgimiz ve desteğimizle her zaman yanlarında olduğumuzu ve bir aile olduğumuzu hissettirdik. Akülü tekerlekli sandalyelerine ve ortopedik hasta yatağına kavuşan vatandaşlarımız Artuklu Belediyesi' ne ve Artuklu Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Şakir Öner ÖZTÜRK' e sevgi ve teşekkürlerini iletti
Başkan ÖZTÜRK “Engelli olmak gerekli imkanlar sağlandığında engel değildir. Bir toplumdaki engelli insanların yaşam kalitesi o toplumun ve toplumun yöneticilerinin aynasıdır. Bizlerde bu düşünceden hareketle engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.